Travel, USA

Tips for one week in New York

Hello, everyone! Today I have prepared for you the last article from New York. If you are interested in other posts, here you will find tips for beautiful local parks and here an article about where to eat in Brooklyn. Now I would like to share with you general tips for one week in New York.

Přeji krásný den! Dnes jsem si pro Vás připravila poslední článek z New Yorku. Pokud by Vás zajímaly i ostatní články, tak zde najdete tipy na krásné zdejší parky a tady článek o tom, kde se dobře najíst v Brooklynu. Nyní bych s Vámi ráda sdílela obecné tipy jak na týden v New Yorku.

One week in Ney York

We bought tickets several months in advance via KLM. The price was around 455 Eur per person for a direct return flight Prague – JFK which seemed fair enough. There were some deals when the tickets were for 340 Eur, but that was without baggage and with a long stopover. Funny thing was that about three months before departure, we received the news of flight change from direct to indirect with a stopover in Brussels. Okay. Thanks. Fortunately, the change only concerned the flight there and the stopover in Brussels was short and fast. However, the direct flight back home was much better.

Letenky jsme kupovali několik měsíců předem přes KLM. Cena byla lehce přes 12 000 Kč za osobu za zpáteční přímý let Praha – JFK a to nám přišlo fér. Byli sice různé akce, kde letenky vyšly třeba za 9 000 Kč, ale byly bez zavazadel a s dlouhým přestupem. Sranda byla, že nám asi tři měsíce před odletem přišla zpráva o změně letu z přímého na nepřímý s přestupem v Bruselu. Ok. Díky. Naštěstí se změna týkala pouze letu tam a přestup v Bruselu byl krátký a rychlý. Nazpátek už jsme letěli přímo, což bylo mnohem lepší.

New York New York New York

Besides the obvious arranging of air tickets, accommodation and visas if needed, I would also recommend you to buy New York City Pass – you can choose 6 attractions for 122 USD or 3 attractions for 76 USD. We are not crazy about the museums, so we chose just 3 attractions. If you buy it in advance, you will save some money and those pricey admissions will not “hurt” you so much as paying on the spot 🙂 Also, of course, do not forget about travel insurance!

Mimo samozřejmého zajištění letenek, ubytování a víz (z ČR Esta), doporučuji také zakoupení New York City Pass – můžete zvolit variantu na 6 atrakcí za 122 USD nebo na 3 atrakce za 76 USD. My například nejsme nějací šílenci do muzeí, tak jsme zvolili ty tři atrakce. Když si koupíte vstupy takhle předem tak něco ušetříte a ty vysoké ceny nebudou tak “bolet” jako byste si to kupovali přímo na místě 🙂 Také samozřejmě nezapomeňte na cestovní pojištění!

New York New York New York

If you’re flying with Esta for the first time to the US, be prepared that you can spend some time in the immigration queue. I was waiting there 2 hours. Without functional air conditioning, super crowded, no access to restrooms and without water, awesome. My boyfriend was in the US for the second time, so he was on the line just about 40 mins (and then he had to wait anyway for me 🙂 ). Fortunately, other experiences were just positive. You can use a taxi to get to the accommodation (my boyfriend said no to that because when he visited New York City for the first time, he spent in the taxi like 3 hours because of crazy traffic) or AirTrain and the metro. An AirTrain ticket costs 5 USD, and I recommend buying a weekly MetroCard that costs 32 USD.

Pokud letíte poprvé do USA na Estu, tak se připravte, že si můžete pěkně postát v řadě na imigračním. Mě chytla zrovna dvouhodinovka. Bez funkční klimatizace, hlava na hlavě, bez WC a bez vody, bájo. Přítel byl podruhé, tak si počkal jenom necelou hodinu (a pak stejně na mě 🙂 ). Naštěstí další zážitky byly už jen pozitivní. K přesunu do ubytování můžete využít buď taxi (což přítel zavrhl, protože při jeho první návštěvě New Yorku v taxi strávil kvůli zácpě 3 hodiny) nebo AirTrain a metro. Lístek na AirTrain stojí 5 USD a doporučuji koupi týdenní MetroCard, která stojí 32 USD.

New York New York New York

Regarding the program itself, it really depends on your preferences but due to the fact, that this city is really large, I recommend you to stay one day in one of the neighbourhoods or districts, another day in another, etc … I’m a kind of planner freak, so I made for us a tailor-made guide. We usually started the day with breakfast in a café in our neighbourhood and then we went somewhere else with the subway. At the beginning, I was a bit scared of huge city subway (yep we have 3 lines in Prague) but everything is clearly labelled, and even if some station was closed or there was some change, it was usually clear from the enclosed information leaflets, how to get to your destination. There is a public wi-fi in underground stations, so you can check the routes with Google Maps as well. And if you’re not sure, just ask somebody, the locals are really nice and happy to help.

Co se týká samotného programu záleží na vašich preferencích, ale vzhledem k velké rozloze města doporučuji se v jeden den zdržovat v jedné čtvrti nebo ve čtvrtích kousek u sebe, další den v jiné, atd…Já jsem tak trochu šílenec do plánování, tak jsem nám vytvořila průvodce na míru. Den jsme většinou začínali snídaní v nějaké kavárně v naší čtvrti a pak jsme se metrem přesouvali dál. Metra se vůbec nemusíte bát, vše je přehledně značené a i když byla nějaká stanice uzavřená nebo nastala nějaká změna, tak z přiložených informačních letáků bylo většinou jasné, jak se dostat do cílové destinace. V podzemních stanicích metra je veřejná wi-fi, tak si můžete trasy najít i přes Google maps. A když si třeba nejste úplně jistí, tak se stačí zeptat,  místní jsou moc milí a rádi pomohou.

New York New York New York

Be prepared that in New York you will walk a lot! We walked about 20 km a day, so I recommend you to wear really comfortable shoes! Luckily nowadays it is possible to buy stylish and comfy sneakers 🙂 One day I was wearing flats for some reason and suffered like half of a day.

Počítejte s tím, že v New Yorku toho hodně nachodíte. My jsme zvládli okolo 20 km denně, proto doporučuji opravdu pohodlné boty! Ještě, že se dají v dnešní době bez problémů sehnat stylový a pohodlný tenisky 🙂 Jeden den jsem si z nějakýho důvodu vzala baleríny a půl dne protrpěla.

New York New York New York

I do not think there is a need to name the sights you should see, they are all pretty well known 🙂 But what I recommend, go for a drink in a rooftop bar. It’s really amazing. We have managed to visit two rooftop bars and those views are unforgettable!

Myslím, že není nutné, abych tu vyjmenovávala památky, které byste měli vidět, zrovna ty v New Yorku jsou hodně profláklé 🙂 Co vám ale doporučím, zajděte si na drink do nějakýho střešního baru. Má to velký kouzlo. Zvládli jsme za náš týdenní pobyt dva a ty výhledy jsou nezapomenutelné!

New York New York New York New York

We really enjoyed our holiday in this awesome city, although it was sometimes a bit overwhelming. I really liked that you can meet all nationalities in this city and for the first time in my life I did not feel like a foreigner in a foreign country! If you’re going to NYC and need some advice, feel free to message me.

Celkově jsme si dovolenou v NYC moc užili, i když to bylo občas náročný. Líbilo se mi, že v tomto městě narazíte snad na všechny národnosti a tak jsem se poprvé v cizině necítila jako cizinec! Pokud se sem třeba chystáte a potřebujete s něčím poradit, tak mi klidně napište. Pro Levnocestování jsem sepsala tipy, jak v New Yorku ušetřit, které si můžete přečíst zde

PIN FOR LATER

One week in New York

 

Spread the love
 • 22
 •  
 • 686

8 Comments

 1. ejnets

  June 8, 2017 at 1:16 pm

  Nemůžu se koukat na ty tvoje články z NYC, už to bude skoro dva roky, co jsem tam byla a prostě hned bych jela! 🙂

  1. Lenka Zlámalová

   June 13, 2017 at 1:03 pm

   Tohle už byl nastěstí poslední článek 🙂 Když vidím ty fotky, tak bych jela taky zas 🙂

 2. Bobiknannie

  June 11, 2017 at 5:05 pm

  Pekný a užitočný článok. Ja som v Amerike nikdy ešte nebola, ale raz sa rozhodne chcem ísť pozrieť. NYC je mojím najväčším snom.

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

  1. Lenka Zlámalová

   June 13, 2017 at 1:03 pm

   Moc děkuji, jsem ráda, že se ti článek líbil 🙂

 3. Lily

  June 13, 2017 at 4:05 pm

  Krásné fotky! Vidět a hlavně zažít New York je určitě neskutečný zážitek, přesto mě návštěva nijak zvlášť neláká.. asi proto, že já jsem spíš na přírodu a když už, tak na ta historická města. Ale kdybych někdy našla letenku jinam třeba s delším přestupem tam, bránit se nebudu.. 🙂

  1. Lenka Zlámalová

   June 14, 2017 at 6:53 am

   To chápu, že každý není na to trávit dovolenou ve velkém městě 🙂 Musím přiznat, že teď jak jsme v poslední době cestovali dost po městěch, tak toužím po dovolené a výletech v přírodě, musím něco naplánovat! 🙂 Ráda se nechám inspirovat tvým článkem o Povltavské stezce, zatím jsem byla jenom na vyhlídce Máj.

 4. Míša @1001voyagesgourmands

  July 19, 2017 at 6:49 am

  Teda to je paráda Leni, skvělé tipy, chystám se tam už několik let 😀 jen vychytat kdy a s kým. Snad to brzy vyjde, NYC se prostě alespoň jednou za život vidět musí! 🙂

  1. Lenka Zlámalová

   July 20, 2017 at 1:02 pm

   Díky Míšo, těší mě, že se ti mé tipy líbí! A doufám, že ti cesta do NYC brzy výjde, opravdu stojí za návštěvu. Já chci jet někdy určitě znovu! 🙂

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.