Czech Republic, Travel

Tip for trip: Mělník

Hi there, today I have for you quick tip where to go when you have some spare time in Prague! Sure Prague is awesome but sometimes bit overcrowded. Did you ever hear of a little town called Mělník? It is a very charming place and just half an hour away by bus from Prague!

Ahojte, dneska jsem si pro Vás připravila super tip, kam vyrazit na výlet kousek od Prahy! Pouhou půlhodinu autem nebo autobusem se nachází malé městečko Mělník, které Vás okouzlí svým historickým centrem a výhledem na soutok řek Labe a Vltava.

Tip for a short trip from Prague to Mělník. Czech Republic

How to get there by bus from Prague?

Go with the metro C (red line) to station Ládví and there change for the bus going to Mělník, the bus is going there several times a day, you can check the bus departure info here. The price for one way ticket is 46 CZK (approx. 1,8 Eur).  From the bus station walk via Kpt. Jaroše street directly to the historical centre, it takes about 15 minutes to get there.

Pokud nemáte k dispozici auto, tak se můžete do Mělníka dostat pohodlně autobusem, který tam jezdí několikrát denně. Autobus jezdí od stanice metra C Ládví, zde si můžete vyhledat časy odjezdů. Jednosměrná jízdenka stojí 46 Kč a z autobusové stanice v Mělníku je to pěšky do centra asi 15 minut.

Mělník Czech Republic Mělník Czech Republic Mělník Czech Republic

Historic centre of Mělník

First of all, you should visit the main square of the city – it is called Náměstí Míru. You will be charmed by cute colourful houses lining the square and beautiful town hall. There are several restaurants located in the area of the square. We chose burger & brewery place (Němý medvěd), the food was quite nice (although as a vegetarian I am probably not a right person to review burgers 🙂 ) and beer excellent!

Jako první se zastavte na hlavním náměstí tohoto městečka (Náměstí Míru). Okouzlí Vás barevné domky s podloubím, které lemují náměstí a krásná radnice. V okolí náměstí se nachází několik restaurací, my jsme vyzkoušeli podnik Němý mědvěd, který je vyhlášení svými burgery a pivem. Burger byl celkem dobrý (i když já jako vegetarián nejsem ta asi ta správná osoba, která může hodnotit burgery) a pivo výborné!

Mělník Czech RepublicMělník Czech Republic Mělník Czech Republic Mělník

Landmarks

The main attraction of the city is for sure local castle, renaissance style building overlooking the Elbe river. Right next to the castle there is The St. Peter and St. Paul’s Church, which is one of the oldest churches in the Czech Republic. The tower of the Church is available for public, so if you are a fan of views, you should definitely go up there! The price of the entrance is just 50 CZK (approx. 2 Eur).

Dominantou města Mělník je určitě zdejší zámek, krásná renesanční stavba, která se tyčí nad řekou Labe. Hned vedle zámku se nachází Kostel svatého Petra a Pavla, který patří mezi nejstarší kostely v České republice. Věž kostela je veřejnosti přístupná, takže pokud máte rádi výhledy, určitě si nahoru vyjděte. Vstup stojí pouhých 50 Kč.

Mělník Czech Republic Mělník Czech Republic Mělník Czech RepublicMělník Czech RepublicMělník Czech Republic

Castle viewpoint

Right behind the castle, there is an awesome viewpoint, which charmed me the most from our trip to Mělník. Imagine sunset, the confluence of two rivers, vineyards and nature! There is also held every year at the and of the September wine festival, I hope once we will manage to visit this event 🙂

Přímo za zámkem se nachází parádní vyhlídka, kterou jsem si z našeho výletu užila nejvíc. Představte si: západ slunce, soutouk řek, vinice a příroda! V Mělníku se každý rok koncem září koná vinobraní, doufám, že ho jednou navšítíme 🙂

Mělník Czech Republic Mělník Czech Republic Mělník Czech Republic Mělník Czech Republic

What do you think of this city? Would you visit it? Let me know in comments if you like my tips what to do also outside Prague 🙂 If you enjoy the nature of our beautiful country, check this post about Lipno Lake.

Byli jste někdy v Mělníku? Jak se Vám tam líbilo?  Dejte mi vědět níže do komentářů. Já mám v plánu se tam určitě vrátit a tohle městečko více prozkoumat!

PIN FOR LATER

Melnik trip from Prague

Spread the love
 • 6
 •  
 • 114

6 Comments

 1. LifestyleBirdie

  July 11, 2017 at 4:49 pm

  V Mělníku jsme byly nedávno s kamarádkami, jak jsem Ti psala i na Instagramu! 🙂 Původně jsme se chtěly jet koupat, ale nebylo na to počasí a i na procházku nakonec hodně foukalo! Možná proto jsme si toto městečko úplně neužily! 🙁 Prošly jsme ale vše, o čem se zde rozepisuješ a my naopak ochutnaly některé ze slaných palačinek a také byly dobré! 🙂

  http://www.lifestylebirdie.com

  1. Lenka Zlámalová

   July 14, 2017 at 9:12 am

   Terko, to je škoda, že Vám nevyšlo počasí! Mmm slanou palačinku bych si dala taky 🙂

 2. Renča

  July 14, 2017 at 3:50 pm

  V Mělníku jsem ještě nebyla, musím napravit. Vypadá to na moc krásné město se super výhledy 🙂

  1. Lenka Zlámalová

   July 17, 2017 at 8:06 am

   Reni, ty výhledy jsou opravdu kouzelný! 🙂

 3. Miška

  January 22, 2018 at 6:51 pm

  Super článek, Mělník vypadá krásně a ty určitě pokračuj v tipech na výlety po Česku, taky se o to na svém blogu snažím, ale mám pocit, že všichni raději píší o cestách do zahraničí, ačkoliv naše země je přece tak nádherná ♥

  Miška
  https://tripsandweekendactivities.com/

  1. Lenka Zlámalová

   January 23, 2018 at 9:29 am

   Moc děkuji, Miško! Jsem ráda, že se ti tip na výlet do Mělníku líbil. Momentálně pracuji na dalším článku z Česka, tento rok se chci obecně více zaměřit na cestování po naší zemi 🙂

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.