Czech Republic, Travel

Tip for trip: Lipno Lake

Hello there! Today I have prepared for you another tip for a trip in the Czech Republic. If you are wondering what to visit in this country I would definitely recommend you the area around Lipno Lake. I was there for the first time two years ago. We took advantage of one long weekend in July and we went there with our friends for three days. It was a great mini vacation and till today I have great memories of this place. I love travelling in a couple with my boyfriend, but it was really nice to travel once in a little group of people.

Ahojte! Tentokrát jsem si pro Vás připravila další tip na výlet po Česku. O Lipně jste už asi všichni slyšeli, ale byli jste tam někdy? Já poprvé až před dvěma lety! Využili jsme tenkrát prodlouženého červencového víkendu a vyjeli jsme s přáteli na tři dny k jezeru. Byla to skvělá mini dovča, na kterou dodnes vzpomínám a ráda bych si ji někdy zopakovala. Miluji cestování v páru s mým přítelem, ale bylo moc fajn si jednou vyrazit ve čtyřech.

Lipno

Lipno is the largest water area in the Czech Republic and therefore it is called the Czech Sea. I was pleasantly surprised that although it was a long weekend and booking.com reported sold out, there were no big crowds anywhere. We found accommodation via web lipno.info, we chose a pleasant guesthouse called Penzion u Sojků in Slupečná village, from where it was about 15 minutes walk to the lake. The price of accommodation is approx. 19 Eur / 1 person / 1 night including breakfast.

Lipno je největší vodní plochou v České republice a proto se téhle nádrži přezdívá české moře. Byla jsem příjemně překvapená, že i když byl zrovna prodloužený víkend a booking.com hlásil vyprodáno, tak nikde nebyly žádné velké davy lidí. Ubytování jsme si zajistili přes stránku lipno.info, vybrali jsme si příjemný penzion u Sojků ve vesničce Slupečná, odkud to bylo cca 15 minut pěšky k jezeru. Cena za ubytování je 490 Kč / 1 osoba / 1 noc včetně snídaně.

Lipno Lipno

Lipno marina

We really loved the area around the local marina, we went there one evening for a nice walk. Right next to the harbour is Neptunus Restaurant. The food was rather average, but the view from their terrace to the harbour at sunset was really magical.

V okolí přístaviště se nám moc líbilo, vyrazili jsme si tam jeden podvečer na příjemnou procházku. Přímo u přístavu se nachází restaurace Neptunus. Jídlo bylo sice spíše průměrné, ale výhled z jejich terasy na přístav při západu slunce byl opravdu kouzelný.

Lipno Lipno Lipno

Treetop Walkway

One of the main attractions in this region is definitely the Treetop Walkway. This place can be reached either on foot (about 30 minutes from Lipno) or you can also use the cable car, return ticket is for 4 Eur. But I recommend you to walk up there, the path leads through a beautiful forest. Entrance to the Walkway costs 8 Eur. You can read everything about the Walkway here. It was a great experience for me because I have never been on this type of lookout tower before.

Jednou z hlavních atrakcí v tomto regionu je určitě Stezka korunami stromů. Ke Stezce se dostanete buď pěšky (cca 30 minut z Lipna) nebo můžete využít i lanovku, obousměrná jízdenka je za 110 Kč. Doporučuji však jít pěšky, cesta vede krásným lesem. Za vstupné na Stezku zaplatíte 210 Kč za dospělého. Vše o tom, co Stezka nabízí si můžete přečíst zde. Pro mě to byl velký zážitek, protože jsem nikdy na tomto typu rozhledny zatím nebyla.

Lipno Lipno Lipno Lipno

Beach

You can relax on the beach also in the Czech Republic! A sandy beach is near above mentioned Marina, but we liked more the grassy beach at Amenity Resort Lipno, which was much quieter! And you can also lie there in the shade of the trees, which is great for those who do not like to stay directly under the sun. There is also a bar where you can buy some refreshments.

I u českého moře můžete relaxovat na pláži! Písečná pláž je za výše zmíněnou Marinou, my jsme si však oblíbili travnatou pláž u Amenity Resort Lipno, která byla mnohem klidnější! A také si tam můžete lehnout do stínu stromů, což je super pro ty, kteří jsou neradi na přímém slunku. V blízkosti je i bar, kde se můžete občerstvit.

Lipno

Frymburk

I also recommend a stop in the charming town of Frymburk, we went there before sunset. Walk around the coast and stop at a restaurant with a terrace on the coast for dinner. We enjoyed the food with the most beautiful view of the lake at sunset, so romantic! 🙂

Dále doporučuji zastávku v kouzelném vedlějším městečku Frymburk, my jsme tam vyrazili před západem slunce. Projděte se kolem pobřeží a a zastavte se v některé restauraci, co má terasu na břehu, na večeři. My jsme si tak užili jídlo s nejkrásnějším výhledem na jezero při západu slunce, romantika prostě 🙂

Lipno Lipno Lipno

Trip to Český Krumlov

Do you know that Český Krumlov is only half an hour by car from Lipno? It would be a sin not to stop in this beautiful Czech city. I personally prefer this town in the winter, here you can read why. However, I would not miss opportunity of visiting Český Krumlov at any time 🙂

Víte, že Český Krumlov je od Lipna pouze půlhodiny autem? Byl by tedy hřích se nezastavit i v tomto krásném českém městě. Já osobně mám tohle město raději v zimě, tady si můžete přečíst proč. Nicméně návštěvou Krumlova nepohrdnu v žádném období 🙂 

Český Krumlov Český Krumlov Český Krumlov

For me, this post is a reminder of how beautiful our country is. I keep putting on my to do/wish list foreign places all over the world and, unfortunately, keep forgetting that we do not have to travel far to enjoy wonderful landscapes. After summer holidays in Italy, we will not travel much until the end of this year, so I would like to focus more on one-day / weekend trips around the Czech Republic. Let me know in comments if you enjoy travelling around your home country.

Pokud tedy ještě nevíte, kam vyrazit v létě, Lipno můžu jen doporučit. Pro mě je tento post taková připomínka, jak je naše země nádherná. Pořád si ukládám na svůj to do/wish list zahraniční místa po celém světě a tak trochu bohužel zapomínám, že za nádhernou krajinou nemusíme daleko. Po letní Itálii už ale do konce roku nikam moc cestovat nebudeme, tak bych se chtěla zaměřit více na jednodenní/víkendové výlety po ČR. Máte pro mě nějaká doporučení?

PIN FOR LATER

Lipno Czech Republic

 

 

 

Spread the love
 • 11
 •  
 • 70

2 Comments

 1. Misa @1001VoyagesGourmands

  June 27, 2017 at 1:38 pm

  Naaadhera! Ja se ostudne priznam, ze jsem na Lipne jeste nebyla. Treba Cesky Krumlov uz jsem navstivila vicekrat, ale to Lipno mi nikdy nepadlo do merku nebo jak se to rika :))
  Pokud vse vyjde, tak letos v lete pojedem spis na sever do Ceskeho raje, ale az se priste vydame na jih, vzpomenu si na tento clanek a Lipno do planu zaradim. Musim!! 🙂

  1. Lenka Zlámalová

   June 28, 2017 at 8:50 am

   Míšo, to musíš 🙂 na Lipně je nádherně! Jee ten Český ráj závidím, tam bych se taky moc ráda podívala! Jezdívali jsme tam pravidelně, když jsem byla malá, skoro nic si z toho ale nepamatuju 🙂

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.