Travel Lists

My 2017 Travel Recap

Before I started my own blog I always loved to read these yearly travel recap posts from other bloggers (especially from those who are also working full time). These posts are so inspirational. I am always happy to read about different places and add them to my travel list. I am that type of person who wants to travel almost everywhere. My boyfriend’s inbox is full of my messages with links and photos where we HAVE to go 🙂 I hope my list will inspire you to visit some of these places. And that it will assure that you can travel also with just 20 vacation days per year 🙂

Ještě než jsem začala psát můj blog, tak jsem vždycky strašně ráda četla roční cestovní shrnutí od jiných blogerů (zvlášť od těch, kteří také pracují na plný úvazek). Tyhle články jsou pro mě vždycky velkou inspirací. Ráda si přečtu o různých místech na světě, a když mě nějaké zaujme, tak putuje na můj cestovatelský seznam. Jsem ten typ člověka, který se chce podívat skoro všude. Inbox mého přítele je plný linků a fotek míst, kam prostě MUSÍME jet 🙂 Doufám, že vás moje shrnutí bude inspirovat k návštěvě některých míst a ujistí vás o tom, že se dá cestovat i se čtyřmi týdny dovolené 🙂

January – LONDON

In January we enjoyed a long weekend in London. We just couldn’t start the new year in a better way. Three days full of sun (yes, in London) and awesome experiences. My boyfriend gave me amazing Christmas gift – tickets to Warner Bros. Studio Tour London – The Making of Harry Potter. If you love Harry Potter you have to visit this place. I mean when we were sitting in HP themed doubledecker on the way there and started to play the movie intro music I was almost crying :). Another highlight of the trip was sunset watching from Sky Garden and walk in Notting Hill. For more info & photos check this post. Can’t wait to visit London again – hopefully next year!

V lednu jsme si užili prodloužený víkend v Londýně. Nemohli jsme začít nový rok lépe. Tři dny plný sluníčka (ano, v Anglii) a skvělých zážitků. Přítel mi k loňským Vánocům dal úžasný dárek – lístky na Warner Bros. Studio Tour London – The Making of Harry Potter. Pokud milujete Harryho Pottera, tak si tohle místo nemůžete nechat ujít. Když jsme jeli ve speciálním autobuse do studií a z reproduktorů začala hrát úvodní filmová znělka, tak jsem skoro brečela J Dále jsem si moc užila západ slunce ze Sky Garden a procházku po Notting Hill. Více informací a fotek najdete v tomto článku. Nemůžu se dočkat, až Londýn navštívím znovu – doufám, že příští rok!

Warner Bros Studio Tour London

February – LIBEREC

Another Christmas gift, I arranged a trip to Liberec for my boyfriend. I booked for us very beautiful hotel – Pytloun Grand Hotel Imperial, which was a little further from the city centre but still within walking distance. The city Liberec itself is not very impressive but offers many kinds of activities, like ZOO, botanical garden, IQ park etc. We wanted to watch the sunset from mountain peak Ještěd which quite did not work out due to the weather conditions. Yet still worth visiting!

Další vánoční dárek, já jsem příteli nadělila výlet do Liberce. Rezervovala jsem pro nás krásný hotel Pytloun Grand Hotel Imperial, který byl sice trošku dál od centra, ale i tak jsme vše zvládli pěšky. Samotné město se nám nějak extra nelíbilo, ale je fajn, že si tam můžete naplánovat spoustu aktivit, od návštěvy zoo, botanické zahrady, IQ parku atd. My jsme si chtěli užít západ slunce z Ještědu, což nám nevyšlo kvůli počasí. Ale i tak to stálo za to!

Liberec

March – NAPLES & PROCIDA

Of course we had to visit also Naples – the hometown of my boyfriend. This year we managed to visit Naples twice, once in March and once in summer. In March we went there for five days which we spent by visiting family, exploring Naples and we even took one half day trip to Procida. Here you can read my post about 8 thing what to do in Naples and here you can admire colorful photos from Procida island 🙂

Samozřejmě jsme museli navštívit i Neapol – rodné město mého přítele. Tento rok jsme se tam podívali společně dokonce dvakrát, jednou v březnu a jednou v létě. V březnu jsme tam strávili 5 dnů, kdy jsme mimo rodinných návštěv poznávali krásy Neapole a dokonce jsme si vyjeli na půldenní výlet na Procidu. Zde si můžete přečíst mé tipy, co dělat v Neapoli a zde kouknout na fotky barevné Procidy.

Procida

May – NEW YORK

The highlight of the year was to me trip to New York. In this post, I mentioned how long I have been dreaming about visiting the Big Apple. As we were staying in Williamsburg I put together a list of places where to eat or get nice coffee around this area. And here you can find general tips for visiting New York for one week. Now I am dreaming about visiting NYC again, I would love to see this city in autumn time. And take it easier next time as our first visit was sometimes bit overwhelming.

Největším zážitkem tohoto roku byla pro mě cesta do New Yorku. Tady si můžete přečíst, jak dlouho jsem o návštěvě Velkého jablka snila. Protože jsme bydleli ve Williamsburgu, tak jsem dala dohromady také několik tipů, kam v okolí za dobrou kávou a jídlem. A tady najdete obecné tipy, jak na týden v NYC. Teď sním o tom navštívit New York znovu, moc by se mi tam líbilo vyjet na podzim. Příští návštěvu ale určitě pojmeme víc relaxačně, naše první dovolená byla občas docela náročná.

New York

June – BRATISLAVA

In June we went to Bratislava because I won a stay in this city (in amazing 5* hotel) at our work Christmas party (lucky me!). It was so nice to experience stay at the luxurious hotel as we are more used to Airbnbs. Bratislava is a really charming city, here you can read how we spent our weekend there.

V červnu jsme vyrazili do Bratislavy. Začátkem roku jsem vyhrála v tombole na pracovním večírku pobyt na dvě noci v 5* hotelu. Byl to tak krásný zážitek bydlet jednou v luxusním hotelu, vzhledem k tomu, že obvykle bydlíme různě po airbnb. Bratislava je opravdu kouzelné město, zde si můžete přečíst, jak jsme tam strávili náš víkend.

Bratislava

July & August – ITALIAN HOLIDAYS

In summer we took almost two weeks off to visit south of Italy. First, we started in Bari (really loved this town), then we travelled by bus to Naples for one night, then we took the train to Sicily, where we stayed one week and then back to Naples. First days were quite busy with a lot of travelling but the week in Sicily was really relaxing. We took some nice trips around our area, more you can read here.

V létě jsme si vzali téměř dva týdny dovolené a jeli jsme do jižní Itálie. Začali jsme v Bari (nádhera!), pak jsme přejeli autobusem do Neapole. Další den jsme jeli vlakem na Sicílii, kde jsme strávili jeden týden a pak zpátky do Neapole. První dny byly celkem náročné, protože jsme hodně cestovali, ale týden na Sicílii byl úžasný a hodně jsme si odpočinuli. Jeli jsme na pár hezkých výletů v našem okolí, více si můžete přečíst zde.

Bari

September – VIENNA

Oh, Vienna! My favourite town which will be always special to me. A town, where I experienced so much while living and working there for six months a few years ago. I was so happy to finally visit this city with my boyfriend and show him my favourite spots! Here is my post where I recommend six not so touristy spots which are worth to visit when in Vienna.

Vídeň! Moje oblíbené město, které bude mít pro mě zvláštní význam. Město, kde jsem toho tolik zažila při mé půlroční stáži. Byla jsem šťastná, že jsem tohle město konečně navštívila s mým přítelem a mohla mu ukázat má oblíbená místa. Tady najdete můj seznam s tipy na méně turistická místa ve Vídni.

Vienna

October – MUNICH

In October we travelled for one weekend to Munich. A city which has been on my travel list for so long! We had just one full day to discover this city and tried to make most of it! Here is my list of five things to do in Munich.

V říjnu jsme si udělali víkendový výlet do Mnichova. Tohle město bylo na mém seznamu už tak dlouho. Na samotné město jsme měli pouze jeden celý den, který jsme se snažili využít na maximum. Zde si můžete přečíst seznam 5 věcí, co dělat v Mnichově.

Munich

December – NUREMBERG

And finally the last trip of the year – at the beginning of December we visited Christmas Markets in Nuremberg. This trip was unfortunately very short (we are already thinking when to visit Nuremberg again) but we enjoyed our limited time there so much. When scrolling streets of this town I often felt like in a fairytale. More photos here.

A konečně poslední výlet tohoto roku – na začátku prosince jsme navštívili vánoční trhy v Norimberku. Tento výlet byl bohužel celkem krátký (už vymýšlíme, kdy se do Norimberku podíváme znovu), ale náš omezený čas jsme si tam moc užili. Když jsme se procházeli v ulicích tohoto města, tak jsem se kolikrát cítila jako v pohádce. Více fotek zde.

Nuremberg

Tell me where you have travelled this year and which place was your favourite. Can not wait to read your comments 🙂 Wishing you all Merry Christmas!

Kam jste letos cestovali vy a kde se vám líbilo nejvíce? Těším se na vaše komentáře 🙂 Přeji vám krásné a pohodové Vánoce!

Spread the love
 • 20
 •  
 • 1

4 Comments

 1. Misa

  January 2, 2018 at 9:54 am

  Clanek plny inspirace!! Je videt, ze jste minuly rok nezahaleli 😉 New York musel byt zazitek!
  Zrovna ted pisu taky takove cestovatelske shrnuti uplynuleho roku a uvedomila jsem si, ze nemuzu rict, kde se mi libilo nejvic, vse melo neco, a vsechny me cesty me nejak obohatily, ale nejvice na me zapusobil asi Lisabon, kde jsem byla sama a tim padem to byl silnejsi zazitek. 🙂
  P.S. S tou mailovou schrankou drahe polovicky to mam vzdy stejne 😀
  Stastne cesty i v novem roce preju! 🙂

  1. Lenka Zlámalová

   January 4, 2018 at 11:54 am

   Moc děkuji, Míšo, i tobě vše nejlepší v novém roce 🙂 Budu se těšit na tvoje cestovní shrnutí 🙂 Lisabon bych taky moc ráda jednou navštívila 🙂

 2. Lucie Nejezchlebova

  January 8, 2018 at 8:43 am

  Krásně procestovaný rok. Já minulý rok byla v Benátkách, Veroně a navštívila Plitivcká jezera. Každé místo mělo své kouzlo.

  Letos bych chtěla na pár “eurotripů” – Vídeň, Drážďany, Bratislava, Budapešť.

  1. Lenka Zlámalová

   January 8, 2018 at 2:10 pm

   Ah, Plitvická jezera bych si přála jednou navštívit, musím si u tebe na blogu dohledat články 🙂 Užij si cesty v novém roce 🙂

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.